İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Erzincan Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Kayıp Vatandaş Bulundu 15 Ekim 2018
foto
İlimiz, İliç İlçesi Balkaya Köyünden Yusuf ZEREN (1932) adlı vatandaş köylüler, Jandarma ve AFAD ekiplerinin araması sonucu köyün 1,5 km. uzağında dere yatağında yarı baygın halde bulunmuştur
[Devamı]
Aşırı Rüzgar 20 Mart 2018
foto
20.03.2018 tarihinde aşırı rüzgar sonucunu, Erzincan AFAD Lojistik Bölge Deposunun panellerini yerinden sökerek hasar meydana getirmiştir.
[Devamı]
KEMALİYE HARMANKAYA KÖYÜNDE YANGIN 23 Ağustos 2017
foto
20/08/2017 Tarihinde, İlimiz, Kemaliye İlçesi Harmankaya Köyü'nde meydana gelen yangın sebebiyle 10 konut eşyalarıyla birlikte, 11 ahır tamamen yanmıştır. Yangına; Kemaliyei Arapgir, İliç, Divriği İlçe Belediyelerine aiit itfaiye arçları ile, Erzincan Orman İşlemtme Müdürlüğüne ait bir arazözle müdahale edillerek yangın söndürülmüştür. ve soğuutma çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
Refahiye İlçesi, Aydoğan Köyü Mezrasında Yangın 07 Ağustos 2017
foto
İlimiz, Refahiye İlçesine bağlı, Aydoğan Köyü'nün yaylasında 3/8/2017 tarihinde saat 1:30 civarında çıkan yangın sonucunda 15 yayla evi ve 1 cami içerisindeki eşyalarla birlikte tamamen yanmıştır. Olayda can kaybı yaşanmazken, köylülerde maddi kayıplar meydana getirmiştir. Yangın Orman İşletmesine ait arazöz, Refahiye ilçe belediyesi ve yakın ilçelerden gelen itfaiye araçları ile söndürülmüştür.
[Devamı]
YANGIN 17 Temmuz 2017
foto
İlimiz, Çayırlı İlçesi, Yazıkaya Köyü'nde 15/07/2017 tarihinde meydana gelen yangın sonucu toplamda 10 konu, 9 samanlık 7 ahır ağır hasar görmüştür. Yangın samanlıkta başlayarak diğer konut, ahır ve samanlığa sıçramıştır. Olayda can kaybı meydana gelmemiştir. Saat 11:30 - 12:00 arasında başlayan yangın 16:00 civarında söndürülmüştür. Hasar tespit çalışmaları müdürlüğümüz ekiplerinde yapılmıştır. Yangın afetine maruz kalan afetzedelerin geçici barınmalarını sağlamak amacıyla 8 adet çadır bölge depomuzdan temin edilerek afetzedelere teslim edilmiştir.
[Devamı]
SİVİL SAVUNMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 01 Mart 2017
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü nedeniyle ilimiz, Eski Belediye Binası arkasında Müdürlüğümüzce sergi açıldıldı. Halkımıza Müdürlüğümüz envanterlerinde bulunan araç ve gereçler tanıtıldı. Doğal Afetler konusunda basın halkımız bilinçlendirildi. Sergi gün boyu devam etti. Halkımızın ilgisi sergiye oldukça fazlaydı. Basına Günün anlam ve önemiyle ilgili açıklamalar yapıldı.
[Devamı]
DOĞAL AFET TATBİKATI 27 Şubat 2017
foto
İlimiz, Melikşah İlkokulunda Sivil SAvunma Günü nedeniyle, Doğal Afetler, kurtarma, tahliye, ve yangın tatbikatı Arama ve :Kurtarma ekiplerimiz tarafından icra edilmiştir.
[Devamı]
REFAHİYE, AŞAĞISÜTLÜ KÖYÜ 03 Ocak 2017
foto
Refahiye, Aşağısütlü Köyünde meydana gelen heyelan afeti nedeniyle konutları zarar gören afetzede vatandaşlarımız haksahibi olabilmeleri için muhtarlıklarına TALEP ve TAAHHÜTNAME doldurup imzalayarak teslim etmeleri gerekmektedir. TALEP ve TAAHHÜTNAME örneğine WEB sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
[Devamı]
59. NCU TOPCU TUGAYINDA ÇADIR KURMA EĞİTİMİ 23 Aralık 2016
foto
İlimizde bulunan 59.ncu Topcu Tugayında Subay, astsubay er ve erbaşlara 22/12/2016 tarihinde çadır kurulumu eğitimi verildi. İlimizin 1 nci derecede deprem bölgesinde yer alması nedeniyle afetlere hazırlıklı olmak amacıyla ve afet sırasında afetzede vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için çadır kurulum eğitimi verilmiştir.
[Devamı]
Ergan Dağında Kurtarma Tatbikatı 09 Aralık 2016
foto
Erzincan Ergan Dağı Kış Sporları Merkezi'nde AFAD, UMKE, 112 Acil Servis ve Jandarma ekiplerinin yaptığı tatbikat gerçeği aratmadı. Senaryo gereği telesiyejde mahsur kalan ve bir kayakçının telesiyejden atlaması sonucu yaralanmasının ardından, Arama ve Kurtarma ekiplerinin kurtarma tatbikat gerçekleştirdi. Munzur Dağı'nın deniz seviyesinden 2 bin 970 metre yüksekliğinde yer alan Ergan Dağı Kayak Merkezinde düzenlenen tatbikat ilgi çekti. Erzincan Valiliği (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) koordinasyonundaki tatbikata, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Jandarma ve 112 Sağlık personelinden oluşan 25 kişilik ekip katıldı. Kayak Merkezi'nin ilk istasyonunda yapılan tatbikatta, senaryo gereği mekanik arıza sonucu telesiyejin durması nedeniyle vatandaşlar...
[Devamı]
Sayfalar: 12